Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/220782/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 120

Vladimír Smutný

Kameraman Vladimír Smutný se narodil v roce 1942. V roce 1970 absolvoval katedru kamery na FAMU a od roku 1997 na ní vyučuje. Po studiích pracoval nejprve pro Krátký film Praha, později pro Filmové studio Barrandov. Od roku 1982 působí samostatně. Natáčel pro řadu českých režisérů různých generací. Nejvýraznější jsou jeho dlouhodobé spolupráce s Janem Svěrákem, Jiřím Svobodou a Václavem Marhoulem. 

Jeho filmografie čítá na šedesát celovečerních filmů, za všechny například Zánik samoty Berhof (r. Jiří Svoboda), Smrt krásných srnců (r. Karel Kachyňa), Kolja (r. Jan Svěrák), Tobruk (r. Václav Marhoul). Za svou dosavadní práci získal sedmkrát ocenění Český lev za nejlepší kameru. Na letošním 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary převzal cenu prezidenta festivalu, jíž se oceňují významné osobnosti českého filmu.

© 2009 - 2019 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin