Audiovizuální večer STORY

V pátek 27. 9. od 20:00 proběhne v rámci 11. ročníku Ostrava Kamera Oko unikátní audiovizuální večer v prostorách Kostela sv. Václava v Opavě. Tato jedinečná událost propoje sakrální atmosféru opavského Kostela sv. Václava a současnou elektronickou hudbu umělců ze všech koutů světa, z nichž většina bude k vidění v České republice vůbec poprvé. Stejně je kladen důraz na vizuální složku večera, kterou bude mít na starost jako brněnské uskupení MAESS, tak samotní pozvaní umělci.


Antwood (CA) presents Delphi – AV LIVE
Kanadský producent Tristan Douglas představí českému publiku svou novou desku Delphi, vztahující se k otázce pronikání technologií do našich romantických vztahů. Vydalo Planet Mu

Low Jack (FR) – LIVE
Philippe Hallais osciluje ve své elektronické tvorbě na pomezí žánrů, jako DJ se však usadil především ve vodách experimentálního techna. V roce 2014 vydal desku s názvem Garifuna Variations, ve které vzdává prostřednictvím nahrávek povídek a zvuků etnika Garafuna hold zemi svého původu – Hondurasu. Velmi důležitá byla také jeho spolupráce s Dominickem Fernowem na projektu Rainforest Spiritual Enslavemen.

Důležitá kolaborace, která si odbyde světovou premiéru na Berlin Atonal a hned vzápětí zamíří k nám: 
Shapednoise (IT) + Pedro Maia (PT) presents Aesthesis – AV LIVE

Sicilský producent usazený v Berlíně – Nino Pedone alias Shapednoise ostří své zvuky tvrdostí dystopie. V jeho tvorbě se mísí industrial, jungle, ambient i drone.

Pedro Maia je portugalský experimentální filmař pracující především s 16mm a 8mm filmovým materiálem. Kromě své vlastní umělecké tvorby je známý také svou spoluprací s hudebníky jako Vessel, Shackleton, Visionist, Jacaszek, Tropic of Cancer, Demdike Stare, Fennesz a mnohými dalšími.

SWAN MEAT (US/DE) – LIVE

Reba Fay – básnířka, producentka a DJ z Chicaga propojující při svém projevu mluvené slovo s industriální elektronikou. Vydává pod labelem Bala Club. 

Philipp Otterbach (DE) – DJ SET
Berlínský DJ, dříve jeden z prvních rezidentů legendárního Salon des Amateurs v Düsseldorfu.
Jeho aktuální deska The Rest is Bliss funguje jako uklidňující pulzující tok zvuku, který vás zanese daleko od civilizace.

Nazar – HYBRID SET (ANG/UK)
Nazarův hudební svět se věnuje problematice extrémního násilí, nespravedlnosti a represe ze strany státu v Angole, do které zasahují jeho kořeny. Byl vychován v Belgii, ale po občanské válce se do Angoly vrátil a začal zde vytvářet svou vlastní “rough” podobu místní hudby Kuduro. Ve svém posledním EP nazvaném The Enclave představuje tvrdou každodennost místního života i naději pro budoucnost této africké země. Jeho tvorbu hledejte pod vydavatelstvím Hyperdub Records.

 

Vstupenky na tuto událost zakoupíte prostřednictvím portálu GoOut.

K celotýdenní festivalové akreditaci můžete vstupenku zakoupit za jedinečných 200 Kč. 

Doprava tam i zpět bude zajištěna!
Kapacita jednoho autobusu je 60 míst (i na stání).

První autobus na Vás bude čekat u Kino Cineport v 19:00, u Galerie PLATO Ostrava ve 19:30.
Druhá vlna odjezdu je plánovaná na 21:30 (Kino Cineport) a 22:00 (PLATO Ostrava).

Zpět pojede v následujících časech, s příjezdem ke Galerii PLATO Ostrava:
00:00
02:00
04:00
Cena za jednu cestu festivalovým autobusem je 30,-

© 2009 - 2021 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin