OKO uvádí projekci filmu Anexe, která proběhne v sobotu 18. listopadu

Projekci filmu Anexe, která proběhne v sobotu 18. listopadu v novém hudebním sále Ostravské Univerzity v City Campusu na Černé louce, doprovodí orchestr třiceti smyčců pod taktovkou francouzského dirigenta Jacqua Merciera. Na filmu se pod záštitou programu Erasmus+ podíleli spolu s profesionálním česko-francouzským štábem i čeští studenti (z ostravského Wichterlova gymnázia) a studenti z Francie
a Německa.

Film Anexe (Annexions), podle scénáře belgického spisovatele Stanislase Cottona v režii Haruny Honcoop, si hraje s dadaistickými motivy post-orwellowského uspořádání světa, ve kterém veškerá logika ztratila smysl. V bezčasí se skupina studentů ocitá v pokřiveném divnosvětě, v městečku, jehož území a kultura je pohlcena novými pravidly, jazykem a kulturou silnějšího, rozpínavého souseda. Jak rodiče, tak jejich děti se musí učit kostrbatý newspeak a podřizovat se zcela novému řádu. Na konci však vysvitne alespoň paprsek naděje na lepší zítřky. Film není ani tak dystopií, ale alegorií k současnému dění. Celý film se odehrává ve stylizovaných kulisách inspirovaných Lars von Trierovským Dogvillem za doprovodu frenetických smyčců Dimitrise Šostakoviče v podání 30členného orchestru pod taktovkou francouzského dirigenta Jacquese Merciera.

Jacques Mercier je francouzský dirigent, který spolupracoval se sólisty, jako jsou Roberto Alagna, Nicholas Angelich, Natalie Dessay, Brigitte Engerer, Françoise Pollet, Xavier Phillips, Nemanja Radulović, Abdel Rahman El Bacha, Wilhelmenia Fernandez či François Weiss.

OKO se koná za finanční podpory Státního fondu kinematografie, Ministerstva kultury České republiky, Statutárního města Ostrava a Moravskoslezského kraje.

© 2009 - 2021 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin