Audiovizuální večer: Genot centre v Plato

Ve spolupráci s pražským hudebním vydavatelstvím Genot Centre proběhne v galerii PLATO audiovizuální noc tvořená na míru prostoru i tématu RájPARADISE. AV Night proběhne v sobotu 2. října. Vstup lze koupit samostatně či za zvýhodněnou cenu společně s akreditací na celý festival skrze goout.
GENOT CENTRE

GENOT CENTRE

ŠumařˇˇˇTrauma

ŠumařˇˇˇTrauma

Sabiwa

Sabiwa

Giant Claw

Giant Claw

adaa

adaa

Wim Dehaen

Wim Dehaen

Arleta

Arleta

Lišaj

Lišaj

Natálie Pleváková

Natálie Pleváková

Kult Masek & Koruth

Kult Masek & Koruth

Tomáš Knoflíček

Tomáš Knoflíček

Efemér

Efemér

Nejsem hudebník a jsem za to rád. Zvuk pro mě tak může navždy zůstat něčím magickým, tajemným, neuchopitelným… Hudba je tím nejabstraktnějším uměním a pro mě i nejúčinnějším prostředkem k oproštění se od racionality. Pro někoho je spiritualita spojena s vírou, pro někoho s přírodou. Já mám pocit, že mě něco přesahuje, nejčastěji právě díky zvuku.

Při přípravě programu v galerii PLATO jsem proto nemusel letošní rajské téma na závěrečný večer festivalu, které máme s Genot Centre dramaturgicky na starosti, nijak násilně roubovat. Vždyť už se mi díky hudbě aspoň na pár hodin v Eden proměnil malý komunitní klub ve středu Žižkova, taneční divadlo na jedné z nejhorších křižovatek v centru Prahy, louka u rybníka kdesi u Olomouce i nehostinná vybetonovaná planina vedle řeky uprostřed gentrifikovaného Karlína.

V umění dlouhodobě hledám primárně konfrontaci - s vlastním očekáváním, předsudky i pohodlností. Prostřednictvím Genot Centre se už přes 6 let snažím vyvolávat situace, kdy podobnou konfrontaci spojenou s pocity přesahujícími všednost mohou prožít i ostatní. Celá naše činnost je primárně o vytváření prostoru pro umělce/umělkyně, kteří/é stále věří, že je kam jít, a o prezentaci jejich tvorby způsobem, který s programovým idealismem automaticky nepředpokládá, že “to stejně většina lidí nepochopí”. Já věřím, že pochopí, když vytvoříte podmínky, kde se budou lidé moci cítit uvolněně a otevřeně něčemu novému.

V galerii PLATO bude “nečeho nového” opravdu mnoho - masivní abstraktní improvizace (ŠumařˇˇˇTrauma), art pop se snově kolážovitou logikou (Sabiwa), virtuózní hyperrealismus (Giant Claw), extrémní post-klubové mutace (adaa), dekonstruovaný trap (Wim Deahen), narkotická rapová introspekce (Arleta), post-industriální power ambient (Lišaj), 100% digitální hauntologie (Natálie Pleváková), éterický vokální drone (Kult Masek & Koruth), převracení lidových zvyků za zvuku té nejdelikátnější elektronické hudby (Efemér & Tomáš Knoflíček) i vizuály redefinující běžné vnímání práce kameramanů a kameramanek. Jedna noc, tři lokace, tři programové AV bloky, 10 vystoupení, 50 návštěvníků a jedna společná snídaně při východu slunce. Vidíte nějaký důvod, proč by ráj nemohl vzniknout i v bývalém hobbymarketu v Ostravě?

Ondřej Lasák
Genot Centre
(c) Jiří Šeda
© 2009 - 2021 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin