Ostrava Kamera OKO se letos zaměří na architekturu ve filmu

Od pátku 22. do čtvrtka 28. září 2017 proběhne v Ostravě devátý ročník mezinárodního kameramanského festivalu Ostrava Kamera OKO, který se zaměřuje na prezentaci kameramanské tvorby výrazných osobností z České republiky i zahraničí. Hlavním tématem letošního ročníku Ostrava Kamera OKO je architektura ve filmu a na filmovém plátně. Festival nabídne kromě projekcí, koncertů či výstav také široký odborný program – úvody odborníků, prezentace, workshopy, diskuzní panely, masterclasses nebo soutěž krátkometrážních a celovečerních filmů.

Vybrané snímky připomenou historický vývoj filmové architektury z počátku vytvářené ve filmových studiích až po dokonalé zachycení exteriérů měst. Architektura nazíraná okem kamery tak vytváří unikátní prostředí nejenom na pozadí filmových děl, ale bude také hlavním strůjcem atmosféry letošního ročníku festivalu.

Festival se letos zaměří také na prezentaci architektonicky poutavých ostravských míst a prostor, které jsou veřejnosti běžně nepřístupné. Návštěvníci tak budou mít příležitost kromě ostravských jednosálových a dvousálových kin (Kino Art, Cineport, Kino Luna, Minikino) navštívit program také v Grossmannově vile, v prostorách Nové radnice nebo u Oblouku v Ostravě Porubě.

AKREDITACE

Akreditace je možné zakoupit za zvýhodněnou cenu online do 31. srpna 2017 nebo v průběhu září na vybraných místech v Ostravě. AKREDITAČNÍ FORMULÁŘ

© 2009 - 2021 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin