Masterclass: Poznat Hollywood

Jana Hojdová završila svá studia na pražské FAMU diplomovou prací o oscarovém kameramanovi Richardu Richardsonovi. Kontakt, který s proslulým spolupracovníkem režisérů jako Oliver Stone, Martin Scorsese, Quentin Tarantino nebo Robert De Niro navázala, jí umožnil až nečekaně otevřený a blízký vhled do života a stylu práce tohoto zkušeného a talentovaného tvůrce. Během posledních tří let měla možnost jej sledovat např. při práci na Tarantinově filmu Tenkrát v Hollywoodu a během pandemie s ním strávila několik měsíců ve Spojených státech, kde dostala přístup k jeho osobnímu archivu.
Nasbírané materiály zužitkuje v momentálně připravovaném autorském dokumentu Camerraman, zobrazujícím Richardsona jako ikonického kameramana, kterému kinematografie slouží i jako prostředek k překonání vlastních traumat.

Jana se v rozhovoru s Jakubem Felcmanem zaměří na zkušenosti, které nasbírala při práci na dokumentu, z něhož představí první ukázky. Bude se věnovat také tomu, co ji spolupráce s hollywoodským kameramanem i náhled do profesionálního studiového provozu naučily a jaký vliv to na ni mělo při její vlastní práci s kamerou a filmovým médiem.

Zrcadla ve tmě

Česká republika | 2021 | 84 min. | kamera Jana Hojdová | režie a scénář Šimon Holý | hrají Alena Doláková, Bořek Joura, Eliška Soukupová, Václav Vašák, Markéta Tannerová Šebesťáková, Martin Dědoch, Kristýna Štarhová, Denisa Barešová, Václav Šanda, Kamila Mottlová, Barbora Ješutová, Tereza Votavová, Pavla Klimešová, Soňa Beaumont
Sada 36 otázek prý stačí k tomu, abyste se zamilovali do kohokoliv. Čerstvě třicetiletá tanečnice Marie (Alena Doláková) a její přítel František si tvrzení vědců chtějí ověřit na vlastní kůži. Jenže lze se spolehnout na lásku k druhému, když se nevyznáte ani sami v sobě? Výsostně soudobý pohled na životní tápání lidí okolo třicítky.
© 2009 - 2021 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin