Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /data/web/virtuals/220782/virtual/www/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme/platforms/wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 120

OKO ZPŘÍSTUPNÍ VEŘEJNOSTI LETNÍ KINO POKLAD V PORUBĚ

Konec května oslavíme projekcí pod širým nebem. Ostrava Kamera Oko si pro Vás ve spolupráci se společností AKORD & POKLAD, městským obvodem Poruba a projektem Sdílko připravila unikátní
projekci v dlouho nevyužívaném areálu Letního kina Poklad.

 

Historie tohoto místa je spojena s přidruženou budovou DK Poklad, kulturním domem, který byl veřejnosti otevřen v roce 1961 pod názvem Klub pracujících Poruby. Amfiteátr se pak začal budovat roku 1965, v tomto roce byl také dům kultury přejmenován. Porubská kronika z roku 1969 uvádí: “V amfiteátru Letního kina KD Vítězný únor byl zahájen provoz letního kina promítnutím francouzského barevného filmu Černý tulipán na širokoúhlém plátně. Šlo o víceúčelové zařízení, které sloužilo k pořádání estrád a různých oslav. Bylo vybudováno s nákladem 2500 tisíc korun a kapacita pro filmové představení byla 1200 diváků, pro estrádu 1800.”

 

Poslední filmová sezóna v tomto amfiteátru proběhla v roce 1996. Od té doby zde kulturní dům uspořádal řadu koncertních vystoupení a jiných kulturních aktivit, od filmového poslání areálu však bylo opuštěno. Ve čtvrtek 31. 5. od 17:00 opět otevřeme toto místo veřejnosti. K příjemné atmosféře zahraje DJ, k dispozici bude občerstvení, promluví řada hostů, v čele s architektem Jakubem Čechem, který nás bude večerem provázet. Od 21:00 pak zahájíme projekci kultovního filmu Woodyho Allena Annie Hall (1977) v originálním znění s českými titulky.

 

Tato událost slouží jako první pozvánka na zářijové dny našeho festivalu, který se letos odehraje v rozmezí od 25. do 30. září. Výběrem tohoto filmu představuje dramaturgická sekce téma aktuálního ročníku, které nese název Portrét dámy. V rámci události dojde také k prodeji zvýhodněných akreditací.

 

Adresa: Matěje Kopeckého 675/21, Ostrava-Poruba 708 00

 

© 2009 - 2019 Kamera Oko | webdesign: rostanetek.cz | admin